Menu

Dłużnik – oszust z długami w ZUS i bankowymi

- egzekucja z rachunku bankowego

Mam dłużnika, dług wynosi 32tyś złotych z 2017 dłuznik jest zadłużony w bankach za kredyty na firme i zusie obecnie prowadzi firmę, posiadam juz nakaz zapłaty a obecnie czekam na wyrok w sprawie karnej za wyłudzenie. proszę o odpowiedz jakie mam szansę na odzyskanie należności?
W takiej sytuacji gdy są inni wierzyciele w tym ZUS który ma pierwszeństwo, to zlecić egzekucję komornikowi który nie prowadzi żadnej sprawy przeciwko dłużnikowi i ograniczyć egzekucję chyba tylko do wierzytelności przysługujących od kontrahentów ewentualnie też znaleźć konto bankowe dłużnika o którym jeszcze nie wie inny komornik. Jak już, to raczej tylko w SKOK gdyż są poza OGNIVO chociaż i w banku mógł założyć nowe: http://egzekutor.edu.pl/jak-czesto-komornik-szuka-kont-bankowych-danego-dluznika/. Wtedy pieniądze z zajęcia otrzyma w całości tylko Pan jako jedyny wierzyciel egzekwujący z tego konta. Spróbować też dowiedzieć się tego, czy dłużnik ma jakichś klientów którym sprzedaje z odroczonym terminem zapłaty i niech komornik powysyła do nich zajęcia wierzytelności (wtedy, zamiast płacić faktury dłużnikowi, przelewają / mają przelewać pieniądze komornikowi, na tym to polega).

Jeśli ten wybrany przez Pana komornik będzie zajmował wszystko jak leci, to pewnie szybko nastąpi zbieg egzekucji z innym komornikiem (np. do nieruchomości albo samochodu albo „starego” rachunku bankowego dłużnika). Poza tym, nieruchomość może być obciążona hipotekami banków które wtedy mają pierwszeństwo w egzekucji z nieruchomości.

Życzę szczęścia w sprawie karnej a konkretnie, to żeby dłużnik został skazany w zawieszeniu z obowiązkiem naprawienia szkody a nie na bezwzględną odsiadkę, bo w tym drugim wypadku nie będzi emu zależęć a jeżeli otrzyma karę w zawieszeniu, to może zechcieć spłacić dług żeby nie odwieszono mu wykonania kary pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.