Menu

Samodzielnie wnieś pozew o zapłatę pożyczki

- sąd

Moda na zlecanie odzyskiwania należności firmom windykacyjnym nie mija a przeciwnie, zjawisko przybiera na sile. Firmy windykacyjne dość pomysłowo reklamują swoje usługi ale rzeczywistość wygląda często znacznie gorzej niż obietnice. Zamiast szybkiego odzyskania kasy, sprawę trzeba często pchać do sądu a prowizję i tak trzeba firmie windykacyjnej zapłacić, chociaż sprawa trwa miesiącami albo znacznie dłużej niż rok zanim wreszcie należność zostanie wyegzekwowana przez komornika, o ile zostanie. No i koszty procesu trzeba często zapłacić firmie windykacyjnej, w tym te prawnicze. Te jednak można ściągnąć od dłużnika, w postępowaniu komorniczym. Należy też nadmienić, że niskie kwoty pożyczek w szczególności, nie stanowią atrakcyjnych zleceń ani dla windykatorów ani dla prawników.

Po co w takim wypadku zlecenie do firmy windykacyjnej, nie lepiej od razu zlecić napisanie pozwu prawnikowi? Pewnie że lepiej, bo prawnikowi prowizji za odzyskanie długu nie płacimy a tylko koszty zastępstwa procesowego (i oczywiście opłatę do sądu też płacimy).

Nie wiadomo jednakowoż, czy komornik dług odzyska – http://komornicy-opinie.pl/mozliwosci-komornikow/. Oprócz więc długu podstawowego, będziemy w dodatku biedniejsi o koszty procesowe a zwłaszcza o koszty zastępstwa procesowego dla prawnika. Dla przykładu, gdy chcesz zlecić prawnikowi napisanie pozwu i uzyskanie tytułu wykonawczego na wierzytelność z tytułu pożyczki w kwocie np. 11.000 złotych, to musisz mu zapłacić co najmniej 2.400 złotych plus VAT. A napisanie pozwu o zapłatę udokumentowanej umową pożyczki jest naprawdę dziecinnie proste. Poszukaj sobie w internecie „formularz pozwu P” i zrób to sam, to zaoszczędzisz na kosztach prawnika o których nie wiesz przecież, kiedy i czy w ogóle odzyskasz je od dłużnika. A tak, to możesz te środki dalej mieć, na przykład na dobrej lokacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.